Op een uur rijden van London ligt Canterbury, een schattige plaats omgeven door een stadsmuur die ook wel bekend is om de imposante Canterburry Cathedral. Maar Canterburry heeft veel meer en het is dan ook zeker de moeite waard om een dag in Canterbury door te brengen.
Ik heb al aardig wat kerken en kathedralen gezien in de wereld, maar Canterburry Cathedral is toch wel een van de mooiste. Het is een van de oudste kathedralen van Europa die dateert uit 579 na Christus en terecht op de werelderfgoed lijst van Unesco staat. In de kathedraal tref je schitterende glas-in-loodramen, relikwieën en ook graven van bekende Engelsen. De liefhebbers van de verhalen van Koning Arthur, zullen de kathedraal misschien wel kennen als de plek waar Thomas Becket is vermoord. Wil je meer weten, schiet dan een van de vrijwilligers aan, te herkennen aan de gele sjerp. De toegang bedraagt circa 9.50 pond.
De beste manier om de geheime plekjes van Canterburry te ontdekken is met de boot. In de stad vind je 3 opstapplekken om een boottochtje te maken. Als je net zo wilt varen als in Venetië kies dan voor Canterburry Punting of Westgate Punts. Voor circa 8,50 pond maak je een boottocht van 40 minuten.
Mark and Spencer, Primark, Topshop! De winkel liefhebber kan zich wel een dag vermaken in Whitefriars Centre waar de bekende winkelketens zich bevinden. Hou je liever van boetiekjes dan kan je je hart ophalen in Sunstreet of Peters Street.
De leukste restaurants vind je rond Sunstreet. Bestel een biologische lunch bij Oscar and Bentflys en dineer bij La Trapiste. Als je in de buurt van Whitefriars bent, loop dan even binnen bij Quex Barn. Voor fish and chips of een burger kun je altijd terecht bij een pub die zich op bijna iedere hoek van de straat bevind.
Wat is een stad zonder stadstuinen? Ook Canterburry heeft een aantal stadstuinen, zoals de Dane John Gardens vlakbij Whitefriairs met prachtige uitzichten op de stad. Een bezoek aan de Westgate Gardens kan je mooi combineren met een boottochtje via Westgate Punts.
Als je met de auto naar Canterbury afreist, parkeer dan je auto bij een van de 3 park en rides die iets buiten het centrum liggen. Voor slechts 3 pond kan je de auto de hele dag parkeren, inclusief een retourticket centrum met de bus voor 6 personen. De busrit duurt circa vijf minuten vanaf een van de park en rides. Ideaal dus!